CERTIFICIRANI PROGRAM ZA MENADŽERSKO IZVJEŠTAVANJE
Četvrtak, 25.04.2024. - Četvrtak, 20.06.2024.
Zagreb
Ponedjeljak, 22.04.2024.
Trajanje programa: 25.04.-20.06.2024.
Program za stjecanje certifikata Certified Management Reporting Specialist (CMRS) sastoji se od 8 dana predavanja raspoređenih u 4 modula po 2 dana.
Program započinje modulom u kojem se predstavlja način kako koncipirati strukuturu i sadržaj menadžerskih izvještajima prema najboljim poslovnim praksama. Drugi modul je fokusiran na sadržaj međunarodnih standarda za izradu profesionalnih izvještaja i prezentacija prema IBCS® (International Business Communication Standards) i certificirane alate pomoću koji se mogu izraditi izvještaji. U trećem modulu se produbljuje tema kreiranja sadržaja izvještaja kroz poslovnu i statističku analizu korištenjem naprednih funkcionalnosti Excela, a četvrti modul obrađuje najsuvremenije i najpopularnije alate iz skupine Microsoft Power Tools za poslovnu analizu i vizualizaciju poslovnih informacija. Program se završava modulom prezentacijskih vještina u kojem je fokus na tome kako na profesionalan način prezentirati menadžerske izvještaje.
Program predstavlja cjelovit koncept za profesionalno menadžersko izvještavanje koje je usklađeno s najnovijim svjetskim trendovima.
Ciljevi:
Ciljevi programa su obučiti polaznike na sustavan način o modernom načinu menadžerskog izvještavanja kako bi kroz svoje aktivnosti izrade izvještaja mogli u značajnoj mjeri potpomoći proces poslovnog odlučivanja.
Metode rada:
Kroz predavanja izlažu se koncepti izvrsnosti u menadžerskom izvještavanju, i o njima se diskutira, a u okviru predavanja predviđene su brojne interaktivne praktične vježbe te korištenje najsuvremenijih alata za analizu, vizualizaciju i prezentaciju.
Kome je namijenjen:
Polaznicima koji žele unaprijediti postojeći sustav menadžerskog izvještavanja tj. svima koji žele bolje pripremati i svima koji žele lakše čitati menadžerske izvještaje; menadžerima, kontrolerima, poslovnim analitičarima, informatičarima, konzultantima i drugima koji se bave izvještavanjem u svom radu.
Kotizacija uključuje: materijale, certifikat Poslovne učinkovitosti o pohađanju stručnog usavršavanja, osvježenja tijekom pauze i ručak.
Sadržaj i raspored programa
1. MODUL: Koncepcija sadržaja i strukture menadžerskih izvještaja, 25.-26.04.2024.
2. MODUL: Izrada profesionalnih izvještaja prema HICHERT®IBCS standardima, 09.-10.05.2024.
3. MODUL: Napredni Excel – Poslovna i statistička analiza, 16.-17.05.2024.
4. MODUL: Prezentacijske vještine za menadžere, 19.06.2024.
Napomena: Moguće je pohađanje i pojedinačnih modula programa.
Certifikat
Polaznici nakon odslušanih 10 dana predavanja i vježbi polažu ispit u trajanju od 2 sata. Ispitna pitanja odnose se isključivo na gradivo i vježbe prezentirane tijekom održanih modula.
Prijavu ispita, koji se održava u Zagrebu, potrebno je prijaviti najmanje 7 dana prije održavanja na: info@poslovnaucinkovitost.eu.
Ispitu je moguće pristupiti dva puta.
Cijena 1. izlaska na ispit iznosi 200 EUR + PDV, a cijena 2. izlaska na ispit iznosi 133 EUR + PDV.
Dr. sc. Mladen Meter je konzultant i direktor tvrtke Poslovna učinkovitost d.o.o. za poslovno savjetovanje. Posjeduje višegodišnje iskustvo na rukovodećim pozicijama u međunarodnim tvrtkama (Kaufland, Generali, Basler), a trenutačno radi samostalno i s renomiranim inozemnim partnerima na brojnim projektima u Hrvatskoj i u inozemstvu. Magistrirao je 2005. na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu, 2006. završio je Controlling Stufenprogramm na austrijskom Controller Institutu u Beču te položio ispit za diplomiranog financijskog kontrolera, a 2012. je doktorirao na Ekonomskom fakultetu u Splitu. Također se školovao na poslovnoj školi IEDC Bled School of Management i na Horváth Akademie u Njemačkoj. Međunarodno je certificirani HICHERT®IBCS konzultant i trener te certificirani konzultant partner za IBCS certificirana informatička rješenja za izradu profesionalnih poslovnih izvještaja i prezentacija prema HICHERT®IBCS standardima. Pripremio je međunarodne kontroling standarde za Hrvatsku te je kao jedini suradnik koji nije iz njemačkog govornog područja bio član međunarodnog projekta (Njemačka, Švicarska, Austrija, Hrvatska) za prepoznavanje i poboljšanje kontroling standarda u poslovnoj praksi poduzeća. Također je jedini koautor, koji nije iz njemačkog govornog područja, međunarodnih standarda kontrolinga „Standards im Controlling“ (njemačko izdanje) i knjige „Organisation des Controllings”, „Vodič za projekt implementacije kontrolinga” (njemačko izdanje). Autor je brojnih certificiranih edukacijskih programa za kontroling, financije i menadžment te urednik časopisa za poslovnu praksu „Kontroling, financije i menadžment“ i knjiga „Najnoviji trendovi u kontrolingu“, „Instrumenti kontrolinga“ „Menadžment i kontroling“. Voditelj je radne grupe ICV Croatian Adriatic Region, međunarodne udruge kontrolera ICV – Internationaler Controller Verein, koja je regionalno orijentirana i fokusirana na teme poboljšanja i postizanja izvrsnosti u poslovanju poduzeća različitih industrija. Ovlašteni je interni revizor za banke, financijske institucije i informacijske sustave te certificirani konzultant Mreže konzultanata HAMAG-BICRO-a za područja: poslovnog planiranja, financija, organizacije i poslovnog upravljanja. Lokalni je konzultant Europske banke za obnovu i razvoj – EBRD. Nositelj je međunarodnog certifikata LEGO® SERIOUS PLAY® Facilitatora, čijom metodologijom se na profesionalan način rješavaju konkretni poslovni izazovi na sustavan, uključiv, zanimljiv i zabavan način, kao i međunarodnog certifikata Certified OKR Practitioner (C-OKRP)™ izdanog od strane OKR International koji je svjetski lider u OKR implementaciji, coachingu i edukaciji. Veći broj godina je kao viši predavač predavao na AACSB akreditiranoj poslovnoj školi, a među brojnim fakultetima i poslovnim školama predaje i u Njemačkoj na ESB Business School u Reutlingenu i CBS International Business School u Mainzu. Također vrlo često predaje na otvorenim i in-house edukacijama u Hrvatskoj i inozemstvu.
Dr. sc. Boris Balent, magistar psihologije koji radi kao HR konzultant i sportski psiholog u području psihološke pripreme profesionalnih i vrhunskih sportaša i timova, te educiranju pojedinaca i organizacija. Predavao je komunikacijske vještine i psihološke tehnike na nekoliko fakulteta (FER, Hrvatski studiji, Kineziološki fakultet), a također je vanjski suradnik Univerze na Primorskem u Kopru, te University of Coventry u Velikoj Britaniji. U edukaciji je iz Kognitivno-bihevioralne terapije. Ima višegodišnje konzultantsko iskustvo u području upravljanja ljudskim potencijalima (odabir kadrova, psihologijska procjena zaposlenika i timova, uvođenje HR sustava i procesa, vođenje međunarodnih projekata, teambuilding, individualno savjetovanje (coaching), medijacija, provedba edukacijskih radionica (treninga), i dr.). Uz rad u području ljudskih potencijala, dugogodišnje iskustvo ima i u radu s vrhunskim sportašima i sportskim organizacijama (HOO, HOA, ZŠS, nogometni klubovi i dr.), te je predsjednik i voditelj tima Hrvatske asocijacije sportskih psihologa. Autor je dva priručnika: Uvod u psihologiju sporta i Psihološka znanja i alati u sportskoj praksi namijenjenim trenerima. Na poslijediplomskom doktorskom studiju na Kineziološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 2020. godine je završio doktorski rad na temu Misaonog postava (mindset).
Siniša Jovčić, dipl. ing., zaposlen je na Sveučilištu VERN' gdje je izvodio nastavu iz niza predmeta povezanih s analizom podataka, programiranjem i bazama podataka. Diplomirao je na Tekstilno tehnološkom fakultetu, smjer tekstilna mehanika te na Filozofskom fakultetu smjer Informatologija Sveučilišta u Zagrebu. Glavni stručni izazovi u mu primjena računalstva u analizi podataka.
Dr. sc. Ivo Beroš, zaposlen je na Insitutu za turizam u Zagrebu. Prije toga je radio kao predavač na Veleučilištu VERN' gdje je izvodio nastavu iz niza predmeta povezanih s matematikom, statistikom, odnosno računarstvom. Diplomirao je i magistrirao na Matematičkom odjelu PMF-a u Zagrebu, gdje je i radio prije dolaska na Veleučilište VERN'. Doktorsku disertaciju obranio je na Fakultetu elektrotehnike I računarstva u Zagrebu. Glavni stručni izazovi su mu primjena matematičko-statističkih metoda u procesu donošenja poslovnih odluka te korištenje računala u tom procesu.